Autofilclub Považská Bystrica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    +6
    AutoFilClub
    sperhy
    Blondak
    suvino
    n1zmo
    slubox
    10 posters

    Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  slubox Ut apríl 20, 2010 12:36 am

    Zákon proti „cestným pirátom“ pritvrdil. Zvyšuje sa maximálna pokuta za dopravný priestupok, polícia bude mať navyše viac možností zadržať previnilcovi vodičský preukaz.

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Policajtkontrolavodicak

    Z doterajších 498 eur (15-tisíc korún) sa pokuta vyšplhala na 1 300 eur (vyše 39-tisíc korún). Pôvodne mala byť maximálne výška pokuty 40-tisíc korún, teda približne 1 328 eur, no po zmene meny polícia prikročila k zaokrúhľovaniu pokút nadol.
    Sprísnil sa aj trest zákazu šoférovania z doterajších dvoch na päť rokov
    . Najprísnejšie chcú policajti trestať vodičov, ktorí ujdú z miesta nehody, tých, ktorí odmietnu skúšku na alkohol alebo iné omamné látky, a dobrodruhov, ktorí jazdia aj po zadržaní vodičského preukazu. Napriek tomu minister vnútra Robert Kaliňák tvrdí, že nový zákon nie je oveľa prísnejší voči bežným vodičom. Podľa neho sa zameriava na cestných pirátov – a tých chce trestať prioritne. „Aj pre pirátov, ktorí jazdia dvestokilometrovou rýchlosťou, je 800 eur (vyše 24-tisíc korún) naozaj dosť.“

    Drahšie ako letenka
    Kaliňák tvrdí, že toto zvýšenie pokút je tým správnym bičom. „Každý, kto by chcel ísť takýmto spôsobom napríklad z Košíc, si musí uvedomiť, že cesta lietadlom
    je v takom prípade výrazne lacnejšia.“ Pokuty za menšie prehrešky zostávajú podľa ministra v pôvodnej výške. Prísne sankcie kritizuje šéf Ústredného automotoklubu Juraj Smrečan. „Nie sme zástancami vysokých peňažných trestov a suma tisíc eur nám preto prekáža.“ Už pred časom upozornil, že vodič na Slovensku platí
    podľa neho brutálnu spotrebnú daň, povinné zmluvné poistenie, cestnú daň a diaľničné poplatky. „Z tohto pohľadu sa mi zdá nemorálne ho ešte týrať vysokými pokutami.“
    Odborníci spochybňujú aj očakávaný výchovný účinok na cestných pirátov. Podľa psychológa Antona Heretika sa totiž agresori na cestách na nové pravidlá rýchlo adaptujú – cestní piráti budú chvíľu opatrnejší a potom to príde znovu. „Väčšinou je prax, že to krátky čas funguje a potom prestane, lebo ľudia si zvyknú. Zmeny budú len dočasné.“

    Bohatí bez strachu?
    Dopravná psychologička Zuzana Porubčanová predpokladá, že počet nedisciplinovaných vodičov sa zredukuje. Vysoké tresty sú totiž podľa nej spôsobom nátlaku na vnútornú zodpovednosť človeka a môžu priniesť pozitívny efekt. „Pre tých, ktorí majú veľa peňazí a nie sú vnútorne motivovaní jazdiť slušnejšie, nie sú však ani tieto sumy dosť vysoké.“ Smrečan však víta ďalšie nové opatrenie v zákone. „Ak vodič spácha tri priestupky v priebehu jedného roka, bude mu zadržaný vodičský preukaz a bude musieť ísť na preskúšanie odbornej, zdravotnej a psychickej spôsobilosti,“ vysvetľuje hovorca policajného prezídia Viktor Plézel. Podľa Smrečana je to výchova múdrosťou. „Človek musí investovať čas, peniaze a musí sa to naučiť. Takéto preskúšanie pôsobí preventívne aj represívne.“

    Vodičák ako záloha
    Vodičský preukaz môže podľa nového cestného zákona slúžiť aj ako „záloha“, ak vodič nemá na zaplatenie pokuty na mieste. „Je to opatrenie na zabezpečenie vymožiteľnosti uloženej pokuty,“ vysvetľuje zástupca šéfa dopravnej polície na policajnom prezídiu Bohuš Chochlík. V dnešnom systéme totiž polícia prichádzala o desiatky miliónov korún na nezaplatených pokutách. „Vodičák“ tak skončí na policajnej stanici v mieste bydliska vodiča, kde si ho môže do 15 dní vyzdvihnúť po zaplatení uloženej sankcie.
    Zákon navyše výrazne rozširuje aj okruh priestupkov, za ktoré bude môcť policajt vodičovi zobrať vodičský preukaz. O vodičský preukaz môže vodič prísť okrem alkoholu aj za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. A tiež v prípade, že poruší dopravné predpisy a spôsobí nehodu. Za tieto priestupky hrozí trojročný zákaz šoférovania, podobne ako aj za prekročenú hmotnosť vozidla či nákladu.

    Stop na dva roky
    Dva roky bez vodičského preukazu môžu dostať tí vodiči, ktorí prejdú cez križovatku na červenú, nedajú prednosť v jazde, neuposlúchnu pokyny alebo výzvy polície, jazdia v protismere alebo predbiehajú tam, kde je to zakázané. Všetky tieto priestupky, i keď sú závažné, posudzujú policajti aj na základe takzvanej karty vodiča. „Každý vodič má kartu
    – evidenciu priestupkov. Ak je to prvý priestupok vodiča a on uzná, že sa ho dopustil, môže sa policajt prikloniť k miernejšiemu trestu,“ vysvetľuje policajný hovorca Plézel.
    Zákon prináša aj ďalšiu novinku – kto nebude mať na pokutu, bude si ju môcť odpracovať v rámci verejnoprospešných prác. Táto možnosť však vstúpi do platnosti až od roku 2011. Podľa polície totiž vyššia pokuta sa v mnohých prípadoch rovná polovici mesačnej výplaty vodiča, čo by mohlo výrazne zasiahnuť do jeho rodinného rozpočtu. „Tak sme si povedali, že mu dáme možnosť odpracovať si to. Nepríde o peniaze, o vodičák a tým ani o robotu. A na druhej strane mám tu takých, ktorí sem prídu s hrubou zlatou reťazou na Mercedese a povie, že nemá peniaze. Tak ten pôjde zametať policajnú stanicu. To vám garantujem, ako rýchlo zaplatí pokutu,“ vysvetľuje policajný prezident Ján Packa.

    Nový sadzobník pokút


    Pokuta od 300 do 1 300 eur (9 037,8 až 39 163,8 Sk) a zákaz činnosti od jedného do piatich rokov hrozí vodičovi ak:
    – sa odmietne podrobiť vyšetreniu na zistenie požitia alkoholu alebo inej návykovej látky
    – ako vodič alebo účastník dopravnej nehody alebo škodovej udalosti nesplní zákonom stanovené povinnosti – bezodkladne zastaviť auto a nepiť a neužiť inú návykovú látku
    – vedie motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia alebo počas zadržania vodičského preukazu

    Pokuta od 200 do 1 000 eur (6 025,2 do 30 126 Sk) a zákaz činnosti do piatich rokov hrozí vodičovi, ak:
    – vedie motorové vozidlo v stave
    vylučujúcom spôsobilosť viesť motorové vozidlo, ktorý si privodil požitím alkoholu – ako vodič počas vedenia vozidla požije inú návykovú látku alebo vedie vozidlo po jej požití

    Pokuta od 150 do 800 eur (od 4 518,9 do 24 100,8 Sk) a zákaz činnosti do troch rokov hrozí vodičovi, ak:
    – počas vedenia vozidla požije alkohol alebo vedie vozidlo v takom čase po jeho požití, keď sa na základe vykonaného vyšetrenia podľa osobitného predpisu alkohol ešte nachádza v jeho organizme
    – poruší dopravné predpisy a spôsobí dopravnú nehodu
    – prekročí stanovenú rýchlosť
    – použije vozidlo, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť, najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy, najväčšia prípustná hmotnosť prípojného vozidla alebo najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravy vozidla je prekročená

    Pokuta od 60 do 300 eur (1 807, 56 do 9 037,8 Sk) a zákaz činnosti do dvoch rokov, ak:
    – prejde cez križovatku na signál STOJ dávaný policajtom alebo vyplývajúci z dopravného značenia
    – prejde cez železničné priecestie v čase, keď je to zakázané
    – nedá prednosť v jazde

    – neuposlúchne pokyn, výzvu alebo príkaz policajta v súvislosti s výkonom jeho oprávnení pri dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky
    – jazdí v protismernej časti cesty, ak si to nevyžaduje situácia v cestnej premávke
    – neumožní bezpečný
    a plynulý prejazd vozidla s právom prednostnej jazdy
    – vedie vozidlo bez tabuľky
    s evidenčným číslom alebo s tabuľkou s evidenčným číslom, ktorá nezodpovedá svojím vyhotovením a umiestnením na vozidle zákonu o premávke na pozemných komunikáciách
    – vedie vozidlo vyradené z cestnej premávky alebo vozidlo, ktoré nebolo schválené na prevádzku v cestnej premávke, alebo vozidlo vyradené z evidencie
    – predchádza iné vozidlo v mieste, kde je to zakázané

    Pokuta do 300 eur (9 037,8 Sk) hrozí:
    – mladistvému (na mopede, bicykli, ako chodcovi)

    Pokuta do 130 eur (4-tisíc Sk) hrozí vodičovi:
    – za iné porušenie dopravných predpisov

    Pokuta do 60 eur (1 807,56 Sk) hrozí vodičovi:
    – za iné priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky

    Pokuta do 3 500 eur (105 441 Sk) hrozí právnickej alebo fyzickej osobe – podnikateľovi, ak:
    – prikáže alebo dovolí, aby na jazdu bolo použité vozidlo, ktoré vrátane nákladu nespĺňa podmienky na cestnú premávku
    – bez vedomia vodiča alebo jeho prevádzkovateľa pri nakladaní tovaru prekročí najväčšiu prípustnú hmotnosť
    – prikáže alebo dovolí, aby sa jazdilo na takej ceste
    , na ktorej je pre takéto vozidlo jazda zakázaná
    – neodstráni prekážku cestnej premávky
    – zverí vedenie vozidla osobe, ktorá nespĺňa ustanovené podmienky na jeho vedenie, nemá pri sebe doklady ustanovené na vedenie vozidla, je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky alebo ktorej schopnosť viesť vozidlo je inak znížená
    – nezabezpečí, aby sa na jazdu pribral potrebný počet spôsobilých a náležite poučených osôb, ak je mu vopred známe, že to bude vyžadovať bezpečnosť cestnej premávky,
    – prikáže alebo dovolí neoprávnené vybavenie vozidla zariadením umožňujúcim používanie typického zvukového znamenia alebo zvláštneho výstražného svetla
    ustanoveného pre vozidlá s právom prednostnej jazdy, alebo prikáže alebo dovolí, aby sa také typické zvukové znamenie, zvláštne výstražné svetlo alebo zvláštne výstražné svetlo oranžovej farby, neoprávnene použilo
    – prikáže alebo dovolí, aby sa na jazdu použilo vozidlo, ktoré svojím farebným vyhotovením a označením možno zameniť za vozidlo hasičov, polície, vojenskej polície, železničnej polície či obecnej polície
    – v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasňovať alebo prejednať priestupok neoznámi osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla
    – poruší ustanovené alebo určené podmienky o vedení, uschovávaní alebo o predkladaní výkazov o tlačivách dokladov a tabuliek s evidenčným číslom vydaných orgánom Policajného zboru alebo o manipulácii s nimi

    Pokuta do 7-tisíc eur (pôvodne 200-tisíc Sk) hrozí právnickej alebo fyzickej osobe – podnikateľovi, ak:
    – sa dopustí porušenia niektorej z týchto povinností opätovne do jedného roka od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o uložení pokuty

    Pokuta do 33-tisíc eur (1 000 000 Sk) hrozí držiteľovi licencie, ktorý:
    – nezačne svoju činnosť podľa tohto zákona v lehote uvedenej v udelenej licencii
    – po udelení licencie vytvorí právny alebo ekonomický vzťah s autoškolou alebo sám autoškolu zaeviduje alebo prevádzkuje
    – zabezpečí skúšky osobou, ktorá nie je skúšobným komisárom
    – vykoná skúšku skúšobnými testami, ktoré neboli schválené ministerstvom vnútra
    – nezabezpečí odbornú prípravu žiadateľov na vydanie preukazu skúšobného komisára
    – nezabezpečí výcvik skúšobných komisárov

    Pokuta do 17-tisíc eur (512 142 korún) hrozí právnickej osobe alebo fyzickej osobe – podnikateľovi, ak:
    – poruší podmienky o vedení, uschovávaní alebo o predkladaní výkazov o výrobe tabuliek s evidenčným číslom alebo o manipulácii s nimi, na ktorých výrobu alebo manipuláciu je potrebné povolenie ministerstva vnútra, alebo osobe, ktorá takéto tabuľky s evidenčným číslom vydávané podľa tohto zákona vyrába alebo s nimi bez povolenia manipuluje

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Akosabudedatpokutaodpra
    slubox
    slubox
    Admin


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  n1zmo Ut apríl 20, 2010 6:47 am

    policia su kokoti, organi su kokoti a toto je len o dalsi level vyssia sikana.
    n1zmo
    n1zmo
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  suvino Ut apríl 20, 2010 7:30 am

    100% suhlas stebou je to tak ako pises ked sa to vezme este ma normalny policajt nezastavil vzdy to bol len ko.ot
    suvino
    suvino
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  n1zmo Ut apríl 20, 2010 8:44 am

    To je problem. Ja som mal stastie na normalneho len raz. Ale vacsinou su to arogantne kysle xichty co si na tebe zgustnu. A toto im dava este vacsiu moc ta dojebat aj kvoli nicomu. Ciste ryzovanie prachov. Kto jazdil rychlo a platil pokuty tak to bude mat pci aj doteraz tak to bolo aj bude hore to aj nejaka teta spominala. Ale tych vacsinou aj tak nezastavuju lebo to su samotni organi
    n1zmo
    n1zmo
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  Blondak Ut apríl 20, 2010 10:24 am

    kokos cista buzeracia
    sorač za moj vybuch :) k teme viem ze s timito pravidlami radovi policajti nic nemaju a vsetko su to vymysli tych tam hore par mozno jedneho jedinca. co sa tyka chovania policajtov voci vodicom tak ja som s nimi nikdy nemal ziadny problem dokonca ani ked ma nahanali a capli bola pohodicka. tak ano postrasili ale boli v pohode. neviem asi mam stastie na pohodakov :eru:


    Naposledy upravil Blondak dňa Ut apríl 20, 2010 8:39 pm, celkom upravené 2 krát.
    Blondak
    Blondak
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  sperhy Ut apríl 20, 2010 10:40 am

    no podla mna je to o tom jaký policajt ťa zastaví......ak ťa zastaví normálny policajt tak sa bude dať s ním normálne porozprávať....ale v opačnom prípade tým nie som až tak istý :edi:
    sperhy
    sperhy
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  n1zmo Ut apríl 20, 2010 10:57 am

    To mas potom fakt stastie. Ja jazdim casto a casto nas zastavuju :/ aj s tatkom. No a 95% organov, ktori nas stopli boli skety, ktore ochotne vyuzivali kazdu jednu moznost na pokutovanie a hadzanie tej najvyssej sadzby za nic. Toto takym kurvam len pomoze.
    n1zmo
    n1zmo
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  sperhy Ut apríl 20, 2010 11:05 am

    Blondak napísal:dokonca ani ked ma nahanali a capli bola pohodicka. tak ano postrasili ale boli v pohode. neviem asi mam stastie na pohodakov :eru:

    zopakuj to slovo medzi "ma" a "a".....Very Happy:D:D:D NAHANALI? Shocked Shocked Shocked lol! :auto:
    sperhy
    sperhy
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  AutoFilClub Ut apríl 20, 2010 11:14 am

    Len pre upozornenie chalani, na forum chodi Policia, pišete do odkrytej témy Wink
    Ja len tak že ich hned nemusite považovať za kktv tak si laskavo poupravujte každý svoje príspevky...
    ja som s policiou nemal ziadny velky problem !

    zdar !
    AutoFilClub
    AutoFilClub
    Admin


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  slubox Ut apríl 20, 2010 11:20 am

    Mozno ma tu skamenujete, ale ja stým plne súhlasím, proste jazdite podla predpisov, nepite, a nebude problém Razz
    slubox
    slubox
    Admin


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  n1zmo Ut apríl 20, 2010 12:42 pm

    Ja NEPIJEM za volantom a tych co to robia by som sam strielal. Predpisy dodrzujem uz len z principu aby som nesponzoroval tento nas maly primitivny statik a klingonov co tam sedia! A za tym co som napisal si stojim nejdem nic upravovat! Sami si za to mozu a nesere ma to kto si to precita alebo neprecita. A nenapisal som ze vsetci su kkti a obrovska cest vynimkam spravnych policajtov som tiez zazil. Ale podla mojej skusenosti je 95% polisov kktov, ktori just chcu dojebavat chudaka sofera. Preco mna neustale zastavuju hoc idem 45 48kmh? Auto mam nove doklady mam v poriadku vybava sedi ale aj tak sa ma snazili viackrat dokokotit na veciach co som uz sam nechapal. Preco? Prevencia budis ale buzeracia NIE! Budem to nahravat a potom sa pochytate za hlavu co vsetko su schopni vypustit z huby len aby mohli posunut aspon 10e blocek.

    To plati vseobecne nie len na PB ale aj tu mi uz niekedy lezu preventivne zastavky na nervy do pici co som komu spravil aby ma niekedy 3x do tyzdna zastavili :/
    n1zmo
    n1zmo
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  CARman Ut apríl 20, 2010 12:58 pm

    alkohol za volantom su mozno 2% zastavenych...zbytok su prachy vyzbierane na cistej buzeracii!!!

    :68:

    z POLICAJNEHO ZBORU SR JE MI NA :205: !!!

    a nech si to precitaju!!! mozno zacnu davat pokuty tym co si to naozaj zasluzia a nie brat vodicaky za pol centimetrové odchylky na kolesach!


    Naposledy upravil CARman dňa Ut apríl 20, 2010 3:06 pm, celkom upravené 1 krát.
    CARman
    CARman
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  sperhy Ut apríl 20, 2010 1:27 pm

    jako spomínate tie kolesa..ma napadla príhoda čo mi foťo hovoril.... že robil pauzu niekde v Nemecku na parkovisku...a policajti tam stopovali....a že odchytili si total leštenku niaku..že komplet uuprava od strechy až po podvozok... a že foťo len tak sledoval sledoval...a že tý policajti strašne dlho riešili tam čosi...a tak že nakonec z auta vystupila slečna vo veku do 25 rokov.....kozy ven..minisukňa...že total kus..a že sa ich tam snažila ukecavať ..a prosila a prosila a že oni neoblomny...dokonca že vytiahli taký starý meter..drevenny a začali jej merať všetky rozmery ohladom kolies..a že odišla s pekne masnou pokutou :eru:
    sperhy
    sperhy
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  DarkMIKE Ut apríl 20, 2010 4:39 pm

    Na margo Nemecka, kamos doviezol teraz GOfla z Nemecka, upraveny- komplet sport. vyfuk, kola, brzdy, folie na prednych sklach...
    Nikde ziaden problem, v Nemecku bez problemov to auto jazdilo roky, v Rakusku deto... A u nas v BA si ho podali cajti a platil asi 4x na ceste z BA do ZA len pri samotnom prevoze auta domov!!
    Asik si ho podavali vysielackou a zabavali sa a hlavne ZARABALI NA NOM! Je mi z toho zle!!
    POKUTY BUDU SPRAVODLIVE LEN VTEDY, KED BUDE POKUTA NAPR. URCITE % percento ZO MZDY!! (v niektorej krajine to tak funguje)
    Potom chudak zaplati povedzme 20Eciek co bude pre neho dost a bohaty zaplati povedzme 2000ECIEK a to uz nieje malo!
    HANBA AK NAHANAJU SLUSNYCH LUDI!! Keby mali na rukavoch pomahaj a chran tak by to bol vysmech asi maximalny- sedelo by im ZBIJAJ A POSTRASUJ!
    :33: :33: :33:

    DarkMIKE
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  n1zmo Ut apríl 20, 2010 5:04 pm

    S tymi percentami suhlasim. Ved pokuty u nas su likvidacne nepoviem keby mame plat ako rakusaci alebo nemcuri ale tu je to o chleba.
    n1zmo
    n1zmo
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  maico Ut apríl 20, 2010 5:11 pm

    :68: :68: :68: co k tomu dodat. na chudobe sa bude zarabat. papalasov sa to netyka a z mafianov maju bobky.
    maico
    maico
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  DragonDj Ut apríl 20, 2010 8:12 pm

    hah s tym uz mam skusenost Very Happy az teraz to citam Wink chceli mi zobrat vodicak a ze kej zaplatim pokutu mi ho vratia :eru: - ukecal som to na blokovu pokutu 50€ :217:
    DragonDj
    DragonDj
    AFC Friend


    Návrat hore Goto down

    Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky Empty Re: Prišli vyššie tresty a útok na vodičáky

    Odoslať  Sponsored content


    Sponsored content


    Návrat hore Goto down

    Návrat hore

    - Similar topics

     
    Povolenie tohoto fóra:
    Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.