Autofilclub Považská Bystrica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novelizovaný cestný zákon

3 posters

Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  slubox So december 19, 2009 2:39 am

pár odsekov citujem...
,,
Ďalšou úpravou je zákaz použitia iných svietidiel na vozidle, než sú tie, ktoré sú predpísané a povolené pre daný druh a kategóriu vozidla. To znamená, že rôzne doplnkové svietidlá, žiarovky, ktoré nie sú pre dané auto schválené, už nebudú môcť byť použité. Týka sa to najmä tuningu a napríklad aj zmien klasických svetlometov na LED alebo Xenóny."

,,Ak sa použijú zimné pneumatiky s označením „M+S“, „M.S.“ alebo „M & S“ s nižšou kategóriou rýchlosti, ako je najväčšia konštrukčná rýchlosť vozidla, je nutné na túto skutočnosť upozorniť dodatkovým označením formou nálepky. Kategóriu rýchlosti vozidla sa odporúča znížiť najviac o jednu rýchlostnú kategóriu nižšiu, ako je najväčšia konštrukčná rýchlosť vozidla. Údaj na nálepke musí obsahovať najväčšiu prípustnú rýchlosť zimných pneumatík namontovaných na vozidle, ktorá počas prevádzky vozidla v cestnej premávke nesmie byť prekročená. Nálepka musí byť umiestnená v zornom poli vodiča. Upozornenie formou nálepky môže byť nahradené zariadením trvale nainštalovaným vo vozidle napríklad palubným počítačom."


Very Happy ,,V rámci povinnej výbavy už nebudete musieť mať náhradné žiarovky a poistky. A ak máte kolesá, ktoré po defekte zvládnu dojazd do cieľa s tým, že vám auto oznámi defekt, alebo ak máte v aute súpravu na bezmontážnu opravu pneumatiky, z povinnej výbavy si môžete vyškrtnúť aj rezervné koleso."
(ondro takze to velke tazke cudo, co si daval z mojho kufra prec, tak to uz nebude)

a tu je link na viac podrobností:
http://natankuj.sme.sk/c/5113558/soferujete-na-svete-je-nova-vyhlaska-o-ktorej-by-ste-mali-vediet.html
slubox
slubox
Admin


Návrat hore Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Re: Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  slubox Ut máj 25, 2010 2:55 pm

POZOR ! Od 1.6.2010 bude povinnosťou nosit v aute tzv. spravu o nehode ! Budu to kontrolovať !
slubox
slubox
Admin


Návrat hore Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Re: Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  n1zmo Ut máj 25, 2010 6:26 pm

My to mame uz dlho v kazdom aute. Zistil som ze sa to moze zist Rolling Eyes
n1zmo
n1zmo
AFC Friend


Návrat hore Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Re: Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  sperhy Ut máj 25, 2010 7:52 pm

ano? kde zoženiem ? :)
sperhy
sperhy
AFC Friend


Návrat hore Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Re: Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  n1zmo St máj 26, 2010 6:41 am

V kazdej poistovni ti to daju zadaca:) Aspon v prije kooperative to tak je.
n1zmo
n1zmo
AFC Friend


Návrat hore Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Re: Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  sperhy St máj 26, 2010 3:02 pm

n1zmo napísal:V kazdej poistovni ti to daju zadaca:) Aspon v prije kooperative to tak je.

každopádne sa tam zastavím! díki! a čo mám pýtať?!...Dobrý deň teta...ja by som chcel ten papier čo mi treba kej nabúram..Very Happy
sperhy
sperhy
AFC Friend


Návrat hore Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Re: Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  slubox St máj 26, 2010 3:08 pm

niečo také, alebo ,,dobrý den teta, potrebujem spravu o nehode ,aspon 10 kusov aj pre chalanov z klubu "

Very Happy
slubox
slubox
Admin


Návrat hore Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Re: Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  sperhy St máj 26, 2010 3:09 pm

slubox napísal:niečo také, alebo ,,dobrý den teta, potrebujem spravu o nehode ,aspon 10 kusov aj pre chalanov z klubu "

Very Happy

......viete...chcem na nich zarobiť!...poviem im že to stálo EVRO..Very Happy:D:D
sperhy
sperhy
AFC Friend


Návrat hore Goto down

Novelizovaný cestný zákon Empty Re: Novelizovaný cestný zákon

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.